Patrick van der Schans: ‘Hier doe je het voor!’
15 juni 2011De concurrentie keek maandag op Outdoor Gelderland met argusogen naar Wout-Jan van der Schans. De ervaren springruiter won in acht weken tijd al vier Grote Prijzen. Terwijl de ogen op senior gericht waren, zorgde zijn 23-jarige zoon Patrick voor een stunt. Met Tum Tum (v. Haarlem) sprong als outsider naar een prachtige derde plaats in de Grote Prijs.
“Het is prachtig om zo dicht bij huis derde te worden. Iedereen was er. Mijn familie, vrienden en de eigenaar van Tum Tum, Hans Folmer. Voor Hans was het ook dicht bij huis, hij komt uit Wolfheze. Iedereen was zo enthousiast en blij. Mijn vrienden vlogen mij om de hals na de proef. Het is dan mooi als het allemaal wil lukken. Hier doe je het voor!”
De elfjarige Tum Tum maakt het zijn ruiter niet altijd gemakkelijk. “Het is een groot paard. Iedereen denkt altijd dat grote paarden wat kouder zijn, maar dat is bij Tum Tum absoluut niet het geval. Hij is snel heet en nerveus. De eerste dag bleven we nul en was hij redelijk gespannen. Op zaterdag raakte hij overstuur. Hij reageert op de omgeving en het geluid. Vandaag kon ik er gelukkig weer aan rijden en been geven. Tum Tum is een paard dat meestal in concours groeit.” Sinds kort heeft Patrick van der Schans ook de beschikking over de ervaren KWPN-hengst Sir Corland (v. Corland). Hij nam de schimmel ook mee naar Outdoor Gelderland. “Op zondag had ik wat pech in de barrage van het 1,50 en waren we negende.”








